Eksantrik Sensörü Temizleme Neden Gereklidir?

Eksantrik sensörü temizleme yapılmazsa motor kontrol ünitesine yanlış bilgilerin gitme durumu ortaya çıkabilir. Eğer bakım ve temizlik zamanında yapılmazsa;

  • Motor çalışma sorunları ortaya çıkar.
  • Hata kodu kaydında sorun yaşanır.
  • Kontrol ünitesi acil durum kodunda çalışır.
  • Arıza ışığı yanar.
  • Krank konumu tespit edilemez ve konum bilgisi yanlış olur.
Eğer periyodik bakım süreçlerine gerekli özen gösterilmezse kirlenmeye bağlı olarak bu tür sorunların yaşanması kaçınılmaz olabilir. Pistonların hareket halinde olduğu bir sistemde piston hareketlerini takip etmek ve konum bilgilerini öğrenmek mümkün olmaz. Bir aracın randımanlı ve verimli çalışması adına bu bilgilerin çok önemli olduğunun altını çizmek gerekir.

Eksantrik Sensörü Temizleme Neden Gereklidir?

Eksantrik Sensörü Temizleme Nasıl Yapılır?

Eksantrik sensörü temizleme işlemi sayesinde motorun düzenli çalışması söz konusu olur. Özellikle piston hareketlerini takip etmek, elde edilen bilgileri motor kontrol ünitesine iletmek, yüksek bir teknolojinin sonucudur. Sensör kirlenmesi durumunda doğru bilgiler elde edilmez ve böylelikle aracın verimli çalışmasının önünde önemli sorunlar görülür. Sensör temizliği konusunda yapılan işlemler aslında oldukça kolaydır. Yine de böylesine önemli ve kritik bir konuda uzman bir servis desteği almanız tavsiye edilir. Servis bünyemizde uzman ekiplerimiz, yüksek teknoloji ekipmanları kullanarak bu tür sorunlarda size yardımcı olur. Aracınıza ve marka değerine yakışır bir hizmeti düşünüyorsanız, güvenilir ve garantili hizmet için servisimize başvurabilirsiniz. Kullandığımız yüksek ekipman kalitesi ve modern iş istasyonlarımız, her türlü sorunun çözümü konusunda size yardımcı olacaktır.

Eksantrik Sensörü Temizleme Nasıl Yapılır?
Hemen Ara Yol Tarifi
X