Dizel Enjektör

Enjektörler depodaki yakıtın silindirlere aktarımını gerçekleştiren araçlardaki en önemli bileşenlerden biridir. Aracın enjektörünün normal bir şekilde çalışmasını engelleyen herhangi bir problem enjektör arızası olarak tanımlanır.

Enjektör

Enjektör tamiri, bir araçta enjektör arızası meydana geldiğinde firmamız tarafından müşterilerimize sunularak problemlerini çözdüğümüz önemli bir hizmettir. Enjektör tamiri yeni bir enjektör alınmasına kıyasla çok daha ekonomik bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Enjektör arızası aracın diğer parçalarına ve sistemlerin üzerinde de etkili olarak aracın diğer önemli bileşenlerinde arıza meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Enjektör arızalarının tespiti ve giderilmesinde kesinlikle bu alanda uzman bir kadro ve son teknoloji ekipmanlara sahip bir servis şirketinden yardım alınmalıdır. Çamoğlu Dizel Pompa Bosch Diesel Service olarak firmamız başkent Ankara'da araçlarında enjektör arızası yaşayan tüm müşterilerimizin problemlerine hızlı ve etkili çözümler üretmektedir. 

Enjektör Arızası Belirtileri Nelerdir?

Araçlarda ortaya çıkabilecek enjektör arızalarını anlamanın bir takım yolları bulunmaktadır. Bu enjektör arızası belirtileri kimi zaman sürücüler tarafından kimi zaman ise araç servisleri tarafından anlaşılabilmektedir. Aracınızdaki enjektörün arızalanması gösterge panelinde yer alan uyarı ışığının yanıp sönmesine sebep olabilir. Böyle durumlarda enjektör arızası ihtimali kesin olmamakla birlikte enjektörde arıza olması mümkündür. Bazı durumlarda sorun yalnızca kirli veya tıkalı bir yakıt enjektörü olmayabilir. Ünite gerçekten kırılır veya çatlarsa, yakıt sızıntısı meydana gelebilir. Bunun yakıt ekonomisi üzerinde gözle görülür bir etkisi vardır, böyle bir durumda ciddi bir yakıt kokusu da meydana gelecektir, böyle durumlarda enjektörde arıza olma ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Bir araçta enjektör arızası olduğunda karşılaşabileceğimiz en açık belirtilerden bir diğeri ise aracın doğrudan çalışmamasıdır. Bir aracın çalışmamasının birden fazla sebebi olabileceği gibi motorun gerekli gücü üretecek miktarda yakıt alamıyor olma ihtimali de göz önüne alınmalıdır.

Enjektör Arızası Sebepleri Nelerdir?

Enjektörlerde meydana gelebilen bir arıza motorun performansını ve aracın yakıt verimliliğini doğrudan etkileyebilir.  Araçlarda ortaya çıkabilen enjektör arızaları araçlarda motorun düzensiz çalışmasına, yakıt verimliliği ve performans konularında ciddi bir düşüşe neden olmaktadır. Enjektör arızası yakıtı silindirlere gerektiği miktarda enjekte edememesine veya doğru anda aktaramamasına yol açabilir. Bu durum aracın daha fazla yakıt tüketmesine sebep olarak aracın yakıt verimliliğini ciddi derecede düşürmektedir. Genellikle, kalitesiz yakıt tüketimi, enjektör sisteminde aşınma, kirlilik gibi nedenler enjektörlerde Ankara enjektör tamiri oluşumuna yol açmaktadır. Kalitesiz yakıt tüketimi enjektörün uzun ömürlü çalışmasına engel olabilir ve bir enjektör arızası ortaya çıkarabilir. Kirlilik enjektörlerin tıkanmasına ve bozulmasına sebep olmaktadır. Uzun yıllar kullanılan araçların periyodik bakımlarının gerçekleştirilmemesi araçlarda enjektör arızasına yol açan nedenlerden bir diğeridir. Bu gibi durumlar araçlarda enjektör arızasına neden olabilir ve aracınızın performans ve ekonomisini ciddi seviyede düşürebilir.  Bu nedenle bir araçta enjektör arızası gerçekleştiğinde hızlı ve etkili müdahaleler ile çözüm bulunması gerekmektedir. Çamoğlu Bosch Dizel Pompa Bosch Dizel Servis olarak, son teknoloji ekipmanlarımız ve uzman personellerimizle siz değerli müşterilerimizin yaşadığı enjektör arızalarına hızlı ve etkili müdahaleler yaparak gerekli onarım hizmetlerini büyük bir özveri ile gerçekleştiriyoruz.

Enjektör Tamiri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamoğlu Dizel Pompa Bosch Diesel Service olarak müşteri memnuniyetini esas alarak enjektör, arıza tespiti ve enjektör tamiri işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Enjektör tamirinde müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamızın uzman personelleri, büyük bir disiplin ve özveri ile siz müşterilerimize hizmet vermektedir. Enjektörler araç bileşenleri arasında oldukça önem taşıyan parçalardan biridir. Bu parçalarda yaşanabilecek arızalara hızlı ve etkili müdahale etmek son derece önemlidir. Aksi takdirde araçların performansını ve güvenliğini doğrudan etkileyen diğer parçalarında da mazot pompası tamiri gibi farklı arızalara sebebiyet verebilmektedir. Enjektör tamirini etkili, hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilmek için çeşitli işlevlere sahip bir takım ekipmanlar gerekmektedir. Firmamız Çamoğlu Dizel Pompa Bosch Diesel Service Ankara enjektör tamiri hizmetinin başarılı şekilde yürütülmesi için gerekli olan tüm donanım ve cihazlara sahiptir.

Hemen Ara Yol Tarifi
X